Plusy i minusy VoIP

Paweł Malicki
Specjalista
Posty: 26
Rejestracja: 20 cze 2016, 15:20
Kontakt:

Plusy i minusy VoIP

Post autor: Paweł Malicki »

Plusy VoIP

- Największą zaletą w porównaniu do tradycyjnej telefonii, jest ilość zaoszczędzonych pieniędzy na rachunkach, zarówno w przypadku opłat abonamentowych jak i opłatach za wykonane połączenia.
- Szybkie wdrożenia oraz stosunkowo niewielki koszt np:Foneo.
- Możliwość integracji z już istniejącą centralami telefonicznymi Slican w domu lub firmie.
- Rozmowy pomiędzy zlinkowanymi centralami telefonicznymi po Voip są darmowe.
- Numer telefonu nie jest przywiązany do konkretnego miejsca, możesz być dostępny pod swoim domowy numerem na całym świecie. Jedyne co musisz mieć to łącze internetowe.
- Szeroka gama funkcjonalności dodatkowych.
- Możliwość korzystania z usługi fax2mail i mail2fax.

Minusy VoIP

- Jakość prowadzony rozmów jest bezpośrednio zależna od jakości łącza internetowego po którym są realizowane. W przypadku łącz o niskiej jakości i stabilności w trakcie rozmów mogą się pojawiać przerwy, zniekształcenia głosu, echo lub częste zrywanie połączeń. Twój system telefoniczny oparty o technologie VoIP będzie tak dobry jak Twoje łącze dostępowe.
- Jeżeli zanika zasilanie elektryczne, telefony VoIP nie działają. Konieczne jest zabezpieczenia zapasowego zasilania elektrycznego dla telefonu oraz urządzenia dostępowego lub zakup centrali z zasilaniem awaryjnym.
- Wykonywane połączenia na numery alarmowe są trudniejsze do zlokalizowania w nagłych wypadkach, jest to wynik mobilności tego rozwiązania.
- Konieczny jest zakup dodatkowego sprzętu.
ODPOWIEDZ